Kupno

Marzysz o własnej nieruchomości (mieszkaniu, lokalu, biurze, działce, domu, kamienicy) a nie lubisz tracić czasu na przeglądanie portali i wykonywanie licznych telefonów do potencjalnych sprzedających? Zleć to mnie!

Przeprowadzę dla Ciebie cały proces poszukiwania nieruchomości, bazując na opisie Twoich oczekiwań i potrzeb. Gdy sprawdzę niezbędną dokumentację, przystąpię do prezentacji nieruchomości. Po akceptacji jednej z moich propozycji, zajmę się negocjacją ceny, ustaleniem warunków do umowy przyrzeczonej lub umowy przedwstępnej i przygotuję dokumentację do kredytu, jeśli będzie on potrzebny. Wszelkie dokumenty dostarczę do notariusza, gdzie sfinalizujemy transakcję.

Kup nieruchomość w czterech prostych krokach:

Wykonaj telefon

Umowimy spotkanie i porozmawiamy o twoich oczekiwaniach

f

Ustalimy warunki współpracy

Podpiszemy umowę

CENNIK:

Koszt usługi związanej z kupnem nieruchomości kształtuje się na poziomie od 2,5% do 5,5 % od ceny transakcji. Cena uzależniona jest od stopnia skomplikowania sprawy i wymaganego nakładu pracy. Koszty usługi ustalane są indywidualnie z każdym Klientem.

Kup nieruchomość bez strat, błędów i stresu.

Poznaj nasze pozostałe usługi:

Dla Inwestorów

Dla osoby chcącej spieniężyć nieruchomość

Sprzedaż

Dla właściciela nieruchomości

Wynajem

Pytania i odpowiedzi:

Kto może skorzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych tak zwanego PCC?

Ze zwolnienia od podatku od czynności cywilnoprawnych będą mogły skorzystać osoby kupujące swoje pierwsze mieszkanie na rynku wtórnym.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać ze zwolnienia z PCC?

Aby skorzystać ze zwolnienia od podatku od czynności cywilno prawnych, trzeba być osobą fizyczną i nie posiadać żadnych praw do mieszkania lub domu w dniu zakupu ani przed tym dniem. Istnieją wyjątki, dla osób które odziedziczyły udział w nieruchomości, ale ich udział nie przekracza 50%.

Czy dostanę dotację na remont mieszkania położonego w obszarze rewitalizacji?

W obszarze rewitalizacji gmina może utworzyć Specjalną Strefę Rewitalizacji. Właściciele nieruchomości położonych w takiej Strefie mogą ubiegać się o dotacje w wysokości do 50 % nakładów koniecznych na wykonanie:

– robót budowlanych polegających na remoncie lub przebudowie

-prac konserwatorskich i prac restauratorskich;

Jeżeli służą one realizacji założonych przez gminę przedsięwzięć, wynikających z gminnego programu rewitalizacji.

Ile trzeba zapłacić notariuszowi i czemu tak dużo?

Podczas umawiania aktu notarialnego  często pada pytanie: „A ile trzeba będzie zapłacić notariuszowi?” Osoby, które uczestniczą w akcie po raz pierwszy, mogą być zaskoczone odpowiedzią. 7, 9, 12 tysięcy złotych lub więcej, za przygotowanie aktu notarialnego!? to co najmniej przesada! W przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego, są to kwoty, które będziesz musiał zapłacić u notariusza. Warto jednak wiedzieć, że chociaż zapłacisz je w kancelarii, to notariusz wcale nie zarabia aż tyle. Jego wynagrodzenie za sporządzenie wspomnianej umowy stanowić będzie zaledwie kilka procent całej kwoty. Dużą część jaką będziesz zmuszony zapłacić, stanowić będzie podatek od czynności cywilnoprawnych, w skrócie PCC, który wynosi 2%. A który następnie jest odprowadzany przez notariusza do odpowiedniego organu podatkowego.

Loading...