Sprzedaż
Chcesz sprzedać nieruchomość(mieszkanie, lokal, biuro, dom, kamienicę, działkę) zaoszczędzając przy tym czas i pieniądze, skontaktuj się ze mną. Przeprowadzę dla Ciebie cały proces poszukiwania kupującego oraz zajmę się skompletowaniem niezbędnej dokumentacji. Następnie sporządzę stosowne umowy. Sfinalizujemy transakcję, podpisując umowę przyrzeczoną.
Sprzedaj nieruchomość w pięciu prostych krokach:
Wykonaj telefon
Przygotuj wszystkie dokumenty dotyczące nieruchomości
Umówimy spotkanie na nieruchomości
Ustalimy warunki współpracy
Podpiszemy umowę
CENNIK:
Koszt usługi związanej ze sprzedażą nieruchomości kształtuje się na poziomie od 2,5% do 5,5 % od ceny transakcji. Cena uzależniona jest od stopnia skomplikowania sprawy i wymaganego nakładu pracy. Koszty usługi ustalane są indywidualnie z każdym Klientem.
Sprzedaj nieruchmość powyżej cen rynkowych.
Poznaj nasze pozostałe usługi:
Kredyty
Dla Inwestorów
Dla właściciela nieruchomości
Wynajem
Pytania i odpowiedzi:
Ile wynosi podatek od sprzedaży nieruchomości?
Podatek od sprzedaży nieruchomości wynosi 19%, a obowiązek jego zapłacenia mają osoby, które sprzedały mieszkanie, dom, działkę przed upływem 5 lat podatkowych od momentu zakupu( początek naliczania okresu rozpoczyna się od końca roku kalendarzowego , w którym podatnik nabył nieruchomość ). Po tym czasie na sprzedającym przestaje ciążyć obowiązek podatkowy- niezależnie więc od tego, za ile uda mu się sprzedać nieruchomość, nie będzie musiał przekazywać żadnej kwoty do urzędu skarbowego.
Od jakiej kwoty płacę podatek od sprzedaży nieruchomości?
Podatek płaci się od dochodu. Jeżeli kupiłeś mieszkanie za 200 000 złotych, po czym zapłaciłeś za jego remont 70 000 złotych i sprzedałeś je za 350 000 złotych, kwotą opodatkowanie nie będzie kwota 350 000 złotych, a 80 000 złotych, czyli tyle ile wyniósł twój dochód. Oznacza to, że podatek od sprzedaży nieruchomości wyniesie 15 200 złotych ( 19% od kwoty 80 000 złotych).
Darowizna nieruchomości od najbliższej rodziny a zwolnienie z podatku?
Dla najbliżej spokrewnionych przewidziano również całkowite zwolnienie z podatku od spadków i darowizn. Jest to preferencja podatkowa, z której skorzystać mogą: małżonek, zstępni (syn, córka, wnuki, prawnuki), wstępni (matka, ojciec, dziadkowie), pasierb, rodzeństwo, ojczym bądź macocha darczyńcy. Darowizna w najbliższej rodzinie powoduje konieczność zgłoszenia jej w odpowiednim urzędzie skarbowym na druku SD-Z2. Na zgłoszenie darowizny od osób z zerowej grupy podatkowej, podatnik ma pół roku od czasu otrzymania datku.
Sprzedaż mieszkania na odległość – kiedy warto rozważyć, ustanowienie pełnomocnika do sprzedaży?
Jeśli od nieruchomości na sprzedaż, dzieli nas niemała odległość, lub na stałe przebywamy za granicą, sprzedaż mieszkania, działki, domu itp. może stanowić nie lada problem. Skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, umawianie spotkań z zainteresowanymi, ustalanie warunków i wreszcie wizyta u notariusza – o sprawnym załatwieniu wszystkich formalności, często możemy jedynie pomarzyć. Przemieszczanie się między miejscowością, w której mieszkamy a nieruchomością na sprzedaż, jest najczęściej czasochłonne, kosztowne lub wręcz niemożliwe do wykonania . W takim wypadku warto zastanowić się nad sprzedażą mieszkania przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo do sprzedaży mieszkania należy powierzyć profesjonaliście, aby mógł nas reprezentować podczas całego procesu sprzedaży, nie tylko u notariusza, ale także przed instytucjami państwowymi. Udzielenie pełnomocnictwa do sprzedaży mieszkania, wymaga stawienia się u notariusza, jedynie osoby udzielającej pełnomocnictwa, czyli sprzedającego.